RockMelt

Beta sürümüyle sınırlı kullanıcılara açılan RockMelt ' i hemen indirip, denedim. İlk önce yeni tarayıcımız, bulut ortamında faaliyet gösteriyor ve kullanıcıların tarayıcı deneyiminin profillenebilmesini sağlıyor. Kullanıcıya ait tüm favoriler, ayarlar ve bilgiler internet ortamında depolanıyor. Otantikasyon için Facebook hesabını kullanan RockMelt ile kendi ayarlarınıza internet erişimi olan her cihazdan ulaşabiliyorsunuz. 

Kullanıcı ortamını ön plana çıkaran browser , açık kaynak projesi olan Chromium ile geliştirilmiş. Şüphesiz Chrome kullananlar yabancılık çekmeyecekler. RockMelt 'i incelediğimizde sol tarafta facebook' ta bulunan arkadaşlarımız listeleniyor. Dilediğiniz gibi sohbet edebiliyorsunuz. Hatta sürekli konuştuğunuz arkadaşlarınız varsa onlara yıldız koyarak en üstte gözükmesini sağlayıp, kolayca ulaşabiliyorsunuz. Sohbet ortamı olduğu gibi aynı pencereden arkadaşlarınıza e-mail' de gönderebilirsiniz.  Ayrıca facebook duvarına her türlü içerik paylaşabilirsiniz.

Sağ tarafta ise size ait tüm favoriler yer almakta. Feed özelliği ile tüm favori listenizdeki veriler güncelleniyor ve bulutta depolanıyor. En önemli özellik ise , bilgisayarınızı açtığınızda sitede önemli bir değişiklik olsa bile sanki sizin bilgisayarınızda cache’lenmiş gibi hızlı bir şekilde karşınıza çıkması.

 

 

RockMelt özellikle online iletişimi daha hızlı ve daha kolay hale getirmekle kalmıyor, eğlenceli vakit geçirmenizide sağlıyor. Açık kaynak projesi Chromium ile geliştirildiğinden, tüm Chrome eklentilerini destekliyor.Ayrıca yeni web teknolojileri HTML5 ve CSS3 performansı oldukça iyi.

İlk izlenimler gayet iyi. Daha beta sürümü olmasına rağmen. Ama geliştirilmesi gereken bazı özellikleri var tabi. RockMelt sizleri bekliyor !!!

 Yorum ekle