Gmail Gonderilen E-Postayı Geri Alma

Nadirde olsa bazen yanlışlıkla e-posta gönderimi yaparız. Gönderirken belge unuturuz , kafamız o gün çok dalgındır bunun neticesinde yanlış adrese göndeririz ya da çok agresif günümüzdeyizdir farkında olmadan gönderdiğimiz e-postadan pişmanlık duyabiliriz. Tabi ki bunun bir çok örneği mevcut. Gmail de gezinirken halen daha yapım aşamasında olan bir özelliğine rastladım.

Gmail'in gönderilen postayı geri alma özelliği varmış. Mükemmel !!!

Sayesinde hem iş yerinde olsun hem de özel hayatımızda acele yapılan işleri geri alıp düzeltme imkanı sağlıyor. Tabi ki bu özellik halen yapım aşamasında olduğu için Google Labs altında bulunuyor. Şimdi bu özelliği nasıl kullanıcaz ?

İlk önce, Gmail'in Ayarlar menüsündeki Labs bölümünde bulunan " Göndermeyi Geri al " özelliğini etkinleştirin ve değişiklikleri kaydedin .Google gönderdiğimiz postayı geri alınabilmesi için bize minumum 5, maximum 30 saniye veriyor. Süreyi, Ayarlar bölümünde " Göndermeyi Geri al " kısmından belirleyebilirsiniz. ( Değişiklikleri kaydetmeyi unutmayın )
 
Artık bir mail gönderdiğimizde belirlediğimiz süre içerisinde mailimizi geri alabilir, gitmesine engel olabiliriz. Bunun için e-posta gönderdikten sonra sayfanın üst kısmında " iletiniz gönderildi. " yazısının yanındaki " Geri al "a tıklamanız yeterli.

 Bu özelliği kapatmak isterseniz de gene Labs bölümünden, işlevi devre dışı bırakabilirsiniz.

Sonuç olarak Google aceleyle yapılan bazı yanlışlıkları engellemek için bize güzel bir fırsat sunuyor. Bunu değerlendirmek lazım WinkYorum ekle