Herkesin 3.Nesil ve 4.nesil teknolojilerinin net ortamında ne kadar hızlı olduğunu bahsederken süpriz bir kahraman hepsine meydan okuyor :)

Evet kahramanız ise; bir Postacı güvercin. 4 gigabytelik bir dosyayı internetten daha hızlı bir şekilde kullanıcıya teslim etmesi herkesi şaşkına çevirdi.

İnternetin yeterince hızlı olmadığını kanıtlamak isteyen bir kişi, 4 gigabyte büyüklüğünde bir dosyayı postacı güvercinle, kullanıcıya daha kısa süre içinde yetiştireceği yönünde iddiaya girdi.Çılgın iddiayı gerçekleştirmek isteyen bu adam,4 gigabyte büyüklüğünde dosyayı hafıza kartına yükledi ve postacı güvercinle dosyayı 85 kilometre uzaklıktaki kullanıcı şirkete ulaştırdı. Winston adlı 11 aylık kahraman güvercin 85 kilometreyi 1 saat 8 dakika içinde alırken, internet ise 4 gigabyte büyüklüğündeki dosyayı 2 saat 7 dakika içinde indirdi. İddiayı kazanan Kevin Rolfe adlı adamın söylediği söz ise oldukça ilginç :))

"Aslında winston 85 kilometrelik yolu daha hızlı alabilirdi ama hava bulutlu ve yağmurlu olduğu için biraz gecikti" dedi.Yorum ekle