yandex harita

Yandex Türkiye' ye o kadar hızlı giriş yaptı ki harita konusunda street view ' i ( panoramik cadde görüntüleri ) duyurdu. Böylece Türkiye piyasasında iddialı olduğunu göstermiş oldu.

Yandex’in Street View hizmetini hemen incelemek isterseniz http://harita.yandex.com.tr/ girip , harita üzerinden ' Panorama ' yı seçerek görebilirsiniz. Hatta trafik durumunu bile görme imkanımız bulunmakta. İstanbul içinde bu özellik, çok yoğun bir şekilde kullanılacaktır.

Bu arada, Yandex harita verilerini, sayısal harita konusunda uzmanlaşan NAVTEQ firmasından aldığını görmekteyiz.

Mobil uygulamalar için bağlantıyı takip edebilirsiniz. http://mobil.yandex.com.trYorumlar (2) -

Armagan

çok güzel teknolojiler bunlar ancak Türkiye de bu işleri yapan firmalar mevcut. neden o firmalar haber yapılmıyor şaşıyorum.
mobil haritacılık denildiğinde ersel harita bünyesinde  geomobis firması gerek masa üstü uygulama olsun, gerek web ortamında gerekse de ipad/ iphone uygulamalarıyla aynı görselliği ülkemizde gerçekleştiriyor. üstelik bunu mühendislikle birleştiriyor.
www.erselharita.com sitesinden incele fırsatı da bulabilirsiniz.
01 Mart 2012 - Yanıtla


Faik Günay

Merhaba Armağan,
Sana kesinlikle katılıyorum. Fakat bu iş biraz pazarlama ile ilgili sanırım. Firmaların sosyal medyayı nasıl kullandığının bir meyvesi olarak görüyorum ben bunu. Bizleri bu konuda bilgilendirdiğin için teşekkür ederim .
02 Mart 2012 - Yanıtla


Yorum ekle